Transformácia odpadového tonera v prázdnych tonerových kazetách, do železa

Podľa americkej chemickej spoločnosti existuje možnosť, že v budúcnosti by "zanechaný toner v vyradených tlačových kazetách mohol mať druhý život ako mostík alebo stavebné komponenty namiesto toho ako odpad". Toto odhalenie prichádza ako skupina výskumníkov, ktoré odhalili, že navrhli spôsob, ako premeniť zvyšky tonera na železo "s použitím teplôt, ktoré sú kompatibilné s existujúcimi priemyselnými procesmi".

Európska asociácia tonerov a atramentových renovátorov ETIRA tvrdí, že "500 miliónov kaziet z odhadovaných 1,1 miliárd predaných ročne končí na skládkach na celom svete." Tieto údajne prázdne kazety "môžu obsahovať až 8% nepoužitého zvyšného prášku hmotnosť a mohla vylúhovať zlúčeniny do pôdy a podzemných vodných zdrojov. "

S cieľom nájsť spôsob, ako opätovne použiť túto odpadovú látku, vedci sa predtým podarilo premeniť prášok "na oleje, plyny a dokonca aj na zložku asfaltu". Ale teraz, nový tím pozostávajúci z Vaibhava Gaikwadu a jeho kolegov vyvinul spôsob, ako vytiahnuť železo z ľavého tonera.

Za týmto účelom "vložili práškový toner do pece a ohriali ho na 1 550 ° C", čo "konvertovalo inherentný oxid železa na produkt, ktorý obsahoval 98% čistého železa s použitím polymérnych živíc v tonerovom prášku ako zdroja uhlíka. "

Podľa tímu, "táto metóda by bola ideálna pre priemyselné aplikácie, pretože železa a oceľ sa zvyčajne vyrábajú pri tejto teplote" a pretože teplota je taká vysoká, proces ohrevu "zabraňuje formovaniu toxických vedľajších produktov a poskytuje ekologický spôsob recyklovať zvyškový toner. "

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.